ANTREMANA BAŞLAMADAN ÖNCE KARBONHİDRAT YÜKLEMESİ YAPMAK GEREKİR Mİ ?

blog yazısı ekle !

ANTREMANA BAŞLAMADAN ÖNCE KARBONHİDRAT YÜKLEMESİ YAPMAK GEREKİR Mİ ?

Karbonhidrat diyeti son zamanlarda oldukça fazla duyuldu. Özellikle dayanıklılığı yüksek olan atlet gibi sporcuların kullandığı bu diyet son zamanların merak edileni arasındadır.

Dayanıklılığın fazla olması gereken bazı sporlar bulunmaktadır. Bu sporlarda vücutta oluşan yorgunluğu yok etmek amacı ile kişinin vücudundaki glokejen oranını yükselterek enerjiyi artırmak fikri karbonhidrat diyetini ortaya çıkarmıştır.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir
Bu diyete sporcu bir kaç gün önceden yüksek oranlı karbonhidratlar yiyerek başlar.

Uzun süredir gelen yanlış bilgide bundan dolayı ortaya çıkmaktadır. Pek çok kişi enerji artırmak için antrenmanlardan önce karbonhidrat yüklemesi olayına gitmektedir. Yalnız bu karbonhidrat yüklemesi her spor için geçerli değildir. Karbonhidrat yüklemesi yapmak isteyenlerin en az 90 dakikalık bir antrenmanı sonrasında yapması gerekecektir. Aksi takdirde aldığınız karbonhidratlar vücudunuzda yağ olarak birikmeye başlayacaktır.

Bu diyet dayanıklılığın yüksek olması gereken sporlar için uygundur. Ama sizde belli aşamaları takip ederek bu diyeti yapabilirsiniz. Yalnız diyete başlamak için etkinlikten bir hafta öncesini kullanmanız gereklidir. Yalnız düzenli ve dengeli beslenmeyi her zaman daha fazla önermekteyiz.

Öncelikle ilk aşamada günlük karbonhidrat alımınızı hesaplayın. Bu kalorinin yarısı kadarını karbonhidrattan almanız gerekli. Karbonhidrat alımını azaltmakla beraber protein ve yağda da azalmaya gideceksiniz. Ayrıca diyete etkinlikten bir hafta önce başlayın ve rutin sporunuza devam edin.

Etkinliğe başladıktan 3-4 gün sonra karbonhidrat alımınızı günlük %70 e çıkarın. Yağı azaltın. Egzersizlerinizde de azalmaya gidin ve dinlenmeye önem verin.

Bu anlattığımız iki aşama geleneksel yöntem olarak bilinir. Dikkat etmeniz gereken husus ise günlük enerji alımınızı günlük oranın üzerine çıkarmamanız gerektiği. Bu diyet çok yemek yemek anlamına gelmemektedir. Aksi takdirde dilerseniz bir atlet olun aldığınız kaloriler kilo almanıza neden olacaktır.

Karbonhidrat yüklemesi yapıyorsanız ilk günlerde bir hipoglisemi yani kan şekerinin yükselmesi durumu ile karşılaşabilirsiniz. Sonrasında karbonhidrat azalmasına gittiğiniz günlerde ise kan şekerinizi düşürür. Bu durum ile karşılaşmamak için glisemik endeksi daha düşük olan besinleri ( örneğin tahıl gibi ) tüketmeniz sizler için yararlı olur.

Sonuç olarak size önereceğimiz bu diyeti dikkatli yapmanız gerektiğidir. 90 dakika ve üzeri etkinliklerinizde kullanmalısınız. Kilo aldırma riski yüksek olan bir diyettir.