BEYNE SAĞLADIĞI FAYDALAR BAKIMINDAN EGZERSİZ HAREKETLERİ

blog yazısı ekle !

BEYNE SAĞLADIĞI FAYDALAR BAKIMINDAN EGZERSİZ HAREKETLERİ

Gerek duygusal gerekse fiziksel ve zihinsel bakımdan spor size birçok fayda sağlar. Gözle görülebilir olması bakımından fiziksel yararları herkes tarafından daha çok bilinmektedir ancak duygusal ve zihinsel faydaları da oldukça önemlidir. Bu faydaları hissetmek ve deneyimlemek, spor salonu ya da başka mekân da düzenli olarak spor yapanlara hususi bir özelliktir. Sporu devamlı olarak yapmayanlar biraz faydalarına inanarak gözlemleme imkânı bulabilirler.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir


Yapılan aktivite spor merkezi ya da mekân fark etmeden günlük hayata uyarlanabilir. Beyne en çok faydalı olan sporlar arasında pilates, koşu, yüzme gibi birçok spor dalı gösterilebilir.

Yapılan araştırmalar sonucunda genel olarak sporun beyne faydası konusunda hemfikir olunan maddeler şöyledir:

1 – Odaklanma: Birçok araştırma sonucunda spor ve odaklanma arasında sıkı bir bağ olduğu kanıtlanmıştır. Sıkı ve zayıf bir vücuda sahip olmak yetişkinlerde ve çocuklarda odaklanmada oldukça işe yarıyor.

2 –Hafıza Güçlenmesi: Düzenli bir biçimde spor yapan kişilerin hafızları yapmayan kişilere oranla yaklaşık %20 daha fazla bilgi depolama yapabilmektedir. Buna ek olarak bilginin korunma süresi de daha uzun oluyor. Bunu sağlayan sporla birlikte öğrenmeyi sağlayan beyin kimyasallarının daha çok salgılanmasıdır.

3 – Bilgi İşlenmesi: sporun diğer bir faydası ise öğrenilen bilgilerin beyne işlenme süresinin daha hızlı olmasıdır. Düzenli olarak spor yapan kişilerde beyin daha tetik ve hızlı olur. Bu algıları ve kelime hızını da etkiler.

4 – Karar Kolaylığı: Birçok seçenek arasından en iyisini seçmek olan karar vermek, spor yapanlarda daha kolay hal almaktadır.

5 – Üretme Ve Yaratıcılık: Düzenli olarak spor yapanlarda yaratıcılık ve üretme kapasitesi artar. Bilgilerin depolanma süresinin uzaması üretkenliği de olumlu etkilemektedir. Örneğin okunulan bir metin kolayca kavranır, önemli toplantı anlarında konuları daha çabuk kavrar ve detaylar konusunda daha dikkatli olunur. Yapılan araştırmalarda spor yapılan günlerde yaklaşık %23 oranında daha verimli çalışmalar yapılmaktadır.

6 –Daha Çok Azim: Engelleri aşmak için düzenli spor yapmak iyi bir yardımcıdır.

7 – Daha Çok Mutluluk: düzenli olarak egzersiz yapanlarda mutluluk hormonları daha çok salgılanır. Mutlu olan insanların çalışma performansları da daha iyi olur.

Gerçekten Beyne Fayda Sağlar

Spor yapmak beyin için bir anlamda ilaç gibi düşünülebilir. Kan dolaşımınızın hızlanması beyindeki sinirlerin kapasitesini arttırarak beyindeki toksinleri atmanıza yardımcı olur.