BU YILIN EN POPÜLER FİTNESS TRENDLERİ

blog yazısı ekle !

BU YILIN EN POPÜLER FİTNESS TRENDLERİ

Dünya genelinde faaliyet gösteren spor merkezi ve fitness uzmanlarının belirlediği en son moda fitness çalışmalarına gelin hep birlikte göz atalım:

1. Ağırlıkla Çalışma Faaliyetleri

Express Bodyweight Training: Az zamanda en fazla sonucu almayı hedefleyen 20 dakika süren yüksek tempolu ağırlıkla çalışma dersi.
Blast FX: Türkiye'de ilk defa İzmir'deki spor salonlarında tanıtılan, vücut direncini arttırmaya yönelik bu çalışmada; seans sırasında çalan her şarkının kendine özgü çalışma programı vardır. Vücudun tamamını çalıştıran bu egzersiz düzenli yapıldığında nefes ve nabız kondisyonunu arttırmaya yardımcıdır.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir


Fat Burning: Temponun yükselip alçalarak yağ yakımının artmasını sağlayan, ağırlıklarla çalışılan bir egzersizdir.

2. Yüksek Yoğunluklu Fasılalı çalışma (HIIT)

Your Turn: Türkçesi "sıra sende" anlamına gelen bu çalışmada vücudunuzun biçimlenmesi ve güçlenmesi için her seansta değişen egzersiz yöntemleri ile hem kendinizle hem egzersize iştirak eden diğer kişilerle yarışma imkanı bulacaksınız.

3. Kuvvet Egzersizleri

Total Body: Vücudun tamamını çalıştıran, sık sık ağırlık kaldırma içeren, spor merkezinin gym kısmında yapılan egzersizlerin stüdyoda yapılan şeklidir.

Body Bar: Ayna önündeki çubukta (bar), bale egzersizlerine benzer ritmik egzersizleri içeren bir çalışmadır.

Pump FX: Hem ağırlık kaldırarak hem de bara tutunarak yapılan, çeşitli güçlük seviyeleri bulunan bir güç egzersizidir. Geleneksel güç egzersizleri, işlevsel egzersizlerle karıştırılarak en iyi ve hızlı neticelerin alınmasını sağlar.

4. Bireysel Egzersizler

Şahsi Antrenman: Vücut ve kondisyon durumunuza göre özel olarak hazırlanan ve spor hocasının her aşamada sizinle olduğu bir çalışma programıdır.

Şahsi Pilates Seansları: Kişinin vücut yapısına, duruş şekline göre özel olarak hazırlanan program, grup seanslarına göre daha fazla fayda sağlayan pilates çalışmalarıdır. Pilates çalışmasında kullanılan tüm araçlar şahsi antrenmanda da kullanılabilir. Hamilelik, fıtık, çeşitli omurga rahatsızlıkları gibi durumlarda tercih edilmesi uygundur.

5. Zayıflama Antrenmanları

Indoor Cycling: Grup halinde, müzik eşliğinde, sabit bisiklet üzerinde tempoyu arttırıp düşürerek, kol hareketlerinin de dâhil edildiği eğlenceli bir egzersiz programıdır.

Express Cardio: Yürüme bandı üzerinde, spor hocası eşliğinde toplu olarak yapılan antrenmanlardır.

Express Circular Excercise: Ağırlıklar ve gym ekipmanları ile stüdyoda değil gym bölümünde yapılan toplu antrenmanlardır.

Cycle and Strength: Indoor cycling egzersizlerinin yer egzersizleriyle harmanlandığı bir toplu çalışma programıdır.

6. Yoga

Modası hiç bir zaman geçmeyecek olan bir çalışma programıdır. Hindistan hindu rahiplerinin meditasyon yapmak ve vücutta biriken negatif enerjiyi atmak için yaptığı esneme hareketlerinin spor salonlarının stüdyoları için adapte edilmiş halidir. Düzenli yapıldığında kan dolaşımı ve nefesi düzenleyerek hastalıklara ve strese karşı vücudun direnç kazanmasına, zihnin berraklaşmasına ve ruhsal rahatlamaya yardımcı olur.

7. Orta Yaş ve Üzeri Şahıslara Hitap Eden Egzersiz Programları

Pilates: Özellikle omurgayı ve nefes alma sistemlerini düzenleyen bir egzersizdir. Kas yapısının dengelenerek vücut ağırlığının eşit olarak dağılmasını sağlar. İskelet ve kas sistemini güçlendirir, bu sistemlerdeki rahatsızlıkların hem önlenmesinde hem daha çabuk iyileşmesinde rol oynar.

Aqua Fitness: Grup halinde havuz içinde yapılan egzersiz çalışmalarıdır. Vücudun tamamını çalıştırarak fazla yorulmadan kalori yakmaya yardımcı olur.

8. İşlevsel Fitness

TRX: Bu egzersizin kendi ekipmanları vardır. Grup halinde yapılan çalışmalarda, bu ekipmanların yardımıyla kişi kendi beden yükünü yukarı kaldırarak egzersize tüm kas ve kemiklerin dâhil edilmesi sağlanır.

Synrgy 360: Synergy 360 üzerinde farklı vücut bölgelerini çalıştırmaya yarayan farklı egzersiz bölümlerinin bulunduğu bir ekipmandır. Spor salonunun gym bölümünde yer alır ve bireysel antrenman yapmaya yarar.

9. Fitness

Fitness Egzersizleri & Profesyonel Spor Branşları: Hem fiziksel hem ruhsal olarak zinde ve güçlü olmayı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Nefes ve dolaşım sistemini düzenler. Kondisyonu arttırır.