EN BASİT SPORLARDAN BİRİ OLAN KOŞMANIN ÖNEMLİ ETKİLERİ

blog yazısı ekle !

EN BASİT SPORLARDAN BİRİ OLAN KOŞMANIN ÖNEMLİ ETKİLERİ

Günlük hayat içerisinde yapılabilecek en basit sporlardan biri de koşmaktır. Bunun için özel bir vakit ayıramayanlar, iş yerlerine giderlerken bile bu sporu rahatlıkla yapabilirler. Jogging adı verilen tempolu yürüyüşünüzü biraz daha arttırdığınızda koşma eylemini gerçekleştirmiş olursunuz. Her gün düzenli olarak koşmak çok daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir


Düzenli olarak bu sporu yapanların aklında genelde açık havada mı yoksa koşu bandında mı koşmak daha etkilidir sorusu vardır. Dışarıda yapılan koşu ile kapalı spor salonlarında yapılan koşu arasında elbette ki farklılıklar vardır. Eğer koşunuzu dışarıda yapıyorsanız, vücudunuza kendi istediğiniz şekli özgürce verebilme şansınız var demektir. Buna tüm hareketleriniz ve vücudunuzun duruş şekli de dâhildir.

Ancak, bir koşu bandında koşuyorsanız eğer, aynı hareketlerin sabit bir şekilde tekrarlandığını fark edersiniz. Koşu bandı üzerinde yapılan koşularda vücut ağırlığı daha fazla verilmekte ve bu da sizin daha kısa sürede yorulmanıza sebebiyet vermektedir.

Spor esnasında serbest hareket edebilmek ve tüm vücudu özgürce kullanabilmek sizin daha fazla efor harcamanızı sağlar. Yani, koşu bantlarında daha fazla yorulmanız sizin daha çok efor sarf ettiğiniz anlamına gelmemektedir. Açık havada yapılan koşularda tüm oksijeni ve temiz havayı içinize alabilirsiniz. Bu da yağ yakmanın normalden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanımaktadır.

Koşu bandında yapılan koşuların da sağladığı belli başlı avantajlar bulunmaktadır. Mesela koşu bandı üzerinde yapılan koşularda tüm kontrol tamamen sizdedir. Koşacağınız yerin durumunu ve koşu hızınızı kendi isteğinize göre ayarlayabilme şansına sahipsiniz. Ve en önemlisi ne kadar koştuğunuz ile ilgili tüm verilere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Dışarıda yapılan koşularda bu bilgilere ulaşabilirsiniz ancak bunun için zaman ayırmanız gerekir ki bu da sizin hızınızı düşürür.

Bu yönüyle koşu bandı dışarıda yapılan koşulardan biraz daha faydalı olabilir. Dışarıda koşu yaptığınız esnada zeminde her hangi bir engel ile karşılaşabilmeniz çok olası bir durumdur. Ancak koşu bandında sizin hızınızın düşmesine neden olacak bu tür engellerle karşılaşmanız söz konusu değildir. Bu da sakatlanma riskinizi en düşük seviyelere indiren bir diğer önemli etkenler arasında yer almaktadır.