FİTNESS PROGRAMINIZDA ESNEKLİĞİN ÖNEMİ 

blog yazısı ekle !

FİTNESS PROGRAMINIZDA ESNEKLİĞİN ÖNEMİ 

Dayanıklılığınızı arttırmak için yaptığınız fitness programına esnekliğinizi arttırmayı da dâhil etmelisiniz. Çünkü esnekliğinizi artırarak incinme ve sakatlık durumlarında daha hızlı iyileşme sağlar, vücudunuzda oluşan kas kramplarını azaltıp vücut geliştirme veriminizi arttırmış olursunuz. Ama birçok kişi fitness antrenmanlarında esneme çalışmalarını unutmaktadır. Bu yüzden maddeler halinde esnemenin önemini sizlere sıraladık:
Doku direncinizi arttırmak için esneme çalışmaları yapın

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir
Eğer maksimum derecede vücudunuzu geliştirmek istiyorsanız çalışmalarında mutlaka esneklik alıştırmalarına da yer vermelisiniz. Eklemlerin rahat hareket etmesi için esnemek çok önemlidir. Eklemlerin daha az enerji ile hareket etmesini istiyorsanız eklemleri saran dokulardaki direnç azalmalıdır. Sabit bir antrenman ile doku direncini sağlamış olursunuz.

Kas koordinasyonunuz gelişim gösterir

Düzenli esneme yaparak sinirsel tepi hızınız arttırırsınız. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Beyin sinir sinyallerini daha kısa sürede alır ve bu yüzden reaksiyon süresi ve kasların koordinasyonu artış gösterir. Eğer basketbol, voleybol gibi el-göz koordinasyonu gerektiren sporlarla ilgiliyseniz hızlı reaksiyon önemlidir.

Duruşunuzu düzeltirsiniz

Duruş bozukluklarınızı omuz ve sırt kaslarınızı esneterek fark edebilirsiniz. Kambur duruşunuzdan kaynaklanan bağ dokunuzdaki bozukluğu esneme ile giderebilirsiniz. Duruşunuzu düzelterek daha ince ve uzun bir görüntüye sahip olursunuz. Ayrıca esneme boyun ve sırt ağrılarınız için de faydalıdır.

Esnekliğinizi arttırarak sakatlanma riskinizi azaltın

Yaptığınız egzersiz çalışmalarında kasların, bağlar ve bağ dokuların incinme riski vardır. Sırtınızın ve kalçanızın esnek olması sakatlık ve incinme olasılığı için çok önemlidir. Eğer kalçanız ve sırtınız yeterince esnek değilse sakatlık oluşabilir. Fakat esnekliğinizi arttırarak bu riskleri azaltırsınız. Ayrıca kas çekmesi gibi incinme olaylarını engellersiniz.

Birçok egzersiz türü esnekliği önem verir ve esnekliğe yoğunlaşmaktadır. Pilates sırt, boyun ve baş ağrılarından şikâyetçi olan kişiler tarafından iyi bir seçim olabilir. Pilates özellikle cora kaslarınıza odaklanmaktadır. Boyun baş ve sırt çevresinde görülen ağrıların nedeni cora kaslarından kaynaklanmaktadır. Çeşitli kaslarınızı çalıştırmak ve yaşadığınız stresten kurtulmak istiyorsanız yogayı tercih edebilirsiniz. Yaptığınız egzersiz programına dâhil ettiğiniz esneme çalışmalarını yavaş yapmalısınız ve acı hissettiğiniz noktada vücudunuzu zorlamamalısınız, o noktada durmalısınız.