FITNESS SONRASI KAS YORGUNLUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

FITNESS SONRASI KAS YORGUNLUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Fitness veya vücut geliştirme salonunda geçirdiğiniz sağlam bir çalışma sonrası, antrenman programınızda ki egzersizlerin tamamını eksiksiz olarak tamamlamış olmanın veya bu alanda kendinizi geliştirdiğinizin bir belirtisi olan yeni bir hareketi doğru olarak yapmış olmanın verdiği mutlulukla spor salonundan ayrıldınız ve kendinizi gerçekten çok zinde hissediyorsunuz. Tabii ki, ertesi sabah uyanıncaya kadar.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmirİzmir'de bulunan fitness ve vücut geliştirme salonlarının eğitmenleri de, kas hamlaması veya kas kesilmesi tabirinin vücudunuzun geçtiği bu aşamanın da halk arasında ki en doğru tanımı olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca bu durumun, kaslarınızı zorlayacak aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra ki ilk 24 ve 48 saat içerisinde en fazla hissedildiğini, yine kişilere göre değişse de genelde 72 saat içerisinde de son bulduğunu vurguluyorlar.

Vücut hamlaması, yeni bir egzersiz düzenine başladığınızda veya mevcut egzersiz düzeninizde daha önce bulunmayan yeni ve daha yoğun bir egzersiz tipine geçiş yaptığınızda, kısacası kaslarınızın alışkın olmadığı zorlanma koşullarının hepsinden sonra ortaya çıkacaktır. Bedeninizin böyle bir tepki vermesindeki amaç da, tekrar böyle bir aktivite ile karşılaşma ihtimaline karşı kendini hazırlama refleksidir. Bu yüzden fitness veya vücut geliştirme sporuna başladığınız ilk günün ardından yapmış olacağınız 10-15 dakikalık bir antrenman sonrasında bile kaslarınızda yoğun bir hamlık hissedeceksiniz, ancak egzersiz düzeninize devam ettikçe bu his azalacaktır.

Aynı zamanda vücut hamlığının sadece ağırlık kaldırma egzersizlerini gerçekleştirdikten sonra ortaya çıktığını da düşünmek yanlıştır. Alışık olmayan bir beden için, koşmak, uzun bir yürüyüş yapmak, hatta merdiven veya yokuş çıkmak bile bazı kişilerde hamlığa neden olur.

Vücudunuzun hamlamış olması sadece kaslarınızın acıdığını hissetmenizle kalmaz, aynı zamanda kişilerin hareket kabiliyetini ve esnekliğini de geçici bir süre kaybetmesine neden olur.

VÜCUT HAMLAMASI HAKKINDA GERÇEKLER VE EFSANELER


Vücut geliştirme ve fitness sporunda, acı olmadan, kazanım olmaz. Bunu herkes bilir. Ancak İzmir'de bulunan eğitmenler özellikle kas hamlaması hakkında yanlış bilinen bir konunun da açıklığa kavuşturmanın faydalı olacağını belirtiyorlar.

AĞRININ NEDENİ KASLARDA BİRİKEN LAKTİK ASİTTİR

Doğru değil;

Egzersizler sırasında vücudunuzun enerjiye ihtiyacı vardır ve bunun için işine yarayan molekülleri parçalar. Bunun sonucunda hücreler daha asidik bir ortam haline gelir. Bu da kaslarınızda ki yanma hissinin nedenidir. Böylece siz de temponuzu düşürmeye veya gerekirse dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu anlarsınız. Her insan dinlenirken hatta uyurken bile belli oranlarda laktik asit üretir ve bu laktik asit vücudu yarım saat ile bir buçuk saat arasında ki bir sürede terk eder.

Kaslarınızda olan acı hissi ise tıpkı kalın bir ipi fazla çekerek uzatmaya çalıştığını da etrafından kopan iplik parçaları gibi kas liflerinin de üzerinde mikro yırtılmalar veya açılmalar olmasıdır. Tabii ki böyle bir durum, aslında kaslarınızın gelişmekte olduğunu işaret eden önemli bir aşamadır.

Eğer sizler de düzenli bir egzersiz programıyla bu gelişmeyi yakalamak istiyorsanız İzmir'de bulunan vücut geliştirme ve fitness salonlarıyla iletişime geçebilirsiniz.