SABAH SAATLERİNDE AÇ KARNINA CARDİO YAPMANIN ARTI VE EKSİ YÖNLERİ

blog yazısı ekle !

SABAH SAATLERİNDE AÇ KARNINA CARDİO YAPMANIN ARTI VE EKSİ YÖNLERİ

Fitness dünyasının en tartışmalı konularından biri sabah aç karnına cardio egzersizi yapmaktır. Bu konuda spor dünyası ikiye bölünmüş durumdadır. Bazılarına göre yerleşmiş inatçı karın yağlarını yakmak için en iyi yöntemin sabah aç karnına yapmak olduğunu savunurken bazıları ise tam tersini iddia etmektedir. Bu konuda tam bir net sonuç olmasa da daha ayrıntılı bir şekilde ele aldık.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir


Yağ Yakımı

Sıradan bir cardio egzersizi sırasında kullanılan enerjinin büyük kısmı tüketilen karbonhidratlardan gelmektedir. Sabah aç karnına yapılan spor sırasında vücut enerji kazanmak için doğrudan yağlara yönelir. Bu da günün diğer saatlerinde yapılan spordan çok daha fazla yağ yakımı söz konusu olur. Örneğin bir İzmir sabahında ormanlık bir alanda koşu yaptığınızda diğer saatlerde yaptığınızdan daha fazla yağ yakarsınız.

Depolanan Glikojen

Genel görüşe göre vücutta depolanmış olan glikoz sabah tükendiği için yapılan sporun sabah saatlerinde daha çok etkili olduğu ve daha çok kalori ve yağ yaktığı düşünülmektedir. Ancak bir önceki günden kalan besinler hala depoda olduğu için sabah kalkıldığında metabolizmada hala glikojen bulunur. Bu glikoz miktarı da yağ yakmaya izin verecek miktarda azdır. Diğer taraftan eğer glikojen deposu eğer tamamen tükenmişse yağ yakımı mümkün olmaz. Bu durum kas yapısına zarar verecek ve yaptığınız cardio egzersizi de sadece zarar vermiş olacaktır.

Az Miktarda Enerji

Spor salonu veya başka yerde yaptığımız her sporda enerji elde etmek için vücudumuza besin girmesi gerekir. Aksi halde spor merkezi aracılığıyla spor yapmanın hiçbir anlamı olmayacaktır çünkü sağlığımızı kaybetmeye çok yaklaşmış oluruz. Yani özetle vücudun verimli bir şekilde yağ yakması için iyi bir beslenme şarttır. Bu yüzme, fitness, pilates, koşu, aerobik, vs. her spor branşı için geçerlidir. Aç karnına yapılan sporlar daha çok düşük yoğunlukta olacak ve verimliliği de düşük olacaktır. Kas kütlesinin korunması bakımından daha az sürede ama yoğunluk miktarı artırılarak cardio yapılabilir.

Omurilik Sıvısının Önemi

Sabah uyanır uyanmaz yapılan spor omurga için tehlike teşkil edebilir. Çünkü omurgadaki diskler uyku sırasında hidrate durumdadır. Yeni uyanan birinde de hala bu durum devam etmektedir. Normal haline ancak bir saat sonra döner.

Aşırı kilolu insanlar sabah erken saatlerde bunu yaparlarsa fayda sağlarlar ancak unutulmaması gereken nokta uyandıktan sonra yapılan egzersizlerde hafif bir program seçilmelidir. Alternatif olarak ilerleyen saatlerde daha yoğun bir cardio egzersizi yapılabilir. Kas kütlesinin zarara uğramaması için sabah yapmamakta fayda olacaktır.