SİZ HALA YAZA HAZIR DEĞİL MİSİNİZ?

blog yazısı ekle !

SİZ HALA YAZA HAZIR DEĞİL MİSİNİZ?

Geride kalan soğuk ve karlı kış aylarının ardından birde tatil olan okullar artık şehirden kaçma zamanının geldiğini hatırlatıyor. Fakat bu kaçamağı yapmak için kendinize güveniyor yeterince formda hissediyor musunuz? Okulda ya da işte hayatın yoğun temposu içerisinde kendini kaybeden yeterince formunu koruyamayan dikkat edemeyenler için küçük bir kaç ipucuna hazır mısınız?

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir
Olmazsa olmazınız SU!

Sağlık üzerine formda kalma üzerine bu güne kadar söylenen bütün sözlerde ya da yazılmış bütün makalelerde suyun faydalarını duymuşsunuzdur. Şuna yarar bunu sağlar vs. gibi. Asla şüpheniz olmasın suyun sayılabilen faydaları dışında daha birçok faydası var.

Hatta su vücudumuzun daha iyi çalışmasını sağlar, örneğin spor yapan biri iseniz bol su tükettiğinizde yaptığınız egzersizlerinin (Plates, fitness çalışmaları, kondisyon çalışmaları v.s.) çok daha hızlı etki ettiğini göreceksiniz. Özellikle soğuk suyun vücuttaki mekanizmaları hızlandırarak daha hızlı kalori yaktırdığı tespit edilmiştir.

Hareket, hareket, hareket!

Çoğumuz günümüzü işimiz ya da eğitimimiz nedeni ile oturarak geçiriyoruz, ya da televizyonda bizleri oyalaması için sunulan dizilerin başından kalkamadığımız için. Bu da vücudumuzu ihmal etmemize onun hareketlerini ve çalışmasını yavaşlatmamıza neden oluyor. Bu nedenle artık silkelenip harekete geçme zamanı geldi.

Eğer işiniz ya da sorumluluklarınız gereği gün içerisinde genellikle oturmanız gerekiyorsa haftada en azından 3-4 günü kendinize ayırıp tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Araç kullanımını azaltıp gideceğiniz yerlere yürüyerek gitmeyi seçebilirsiniz. Şayet kalori yakmak biraz daha forma girmek istiyorsanız özellikle sabah saatlerinde yapacağınız yürüyüşler sizin için çok faydalı olacaktır.

Güne küçük egzersizlerle de başlayabilir, evde kendi başınıza spor yapabilirsiniz. Karın ve bacak egzersizleri bu dönemde en önemli olan hareketler. Ama unutmamanız gereken hepsinin öncesinde kardiyo çalışmaları.

Muhteşem besinler

Vücutta biriken fazla suyu hızlıca çıkarmanıza yardımcı olacak besinler ( kereviz, enginar, havuç, ahududu, inci, kızılcık gibi) tüketin.

Tuz mu? Uzak durun!

Vücuttaki suyu tutarak sizi amacınızdan uzaklaştıracak olan tuzu siz hayatınızdan çıkartın ya da en azından azaltın.

Dik durun!

Madem bütün gün oturmak kaçınılmaz bir son öyleyse en azından kendinizi dik oturmaya alıştırın. İlk başlarda 15-20 dakikada bir bunu kendinize hatırlatmanız gerekecektir fakat daha sonra bu normal bir ritim haline gelecek.

Uyku biraz uyku!

Unutmayın ki vücut saat 12 den sonra siz uykudayken yağ yakıyor bu nedenle uyku sisteminizin düzenli olmasında fayda var. Çünkü geç saatlere kadar uyanık olduğunuzda vücudunuz bu işlemi başlatmıyor.

Doğru nefes!

Yoga vb. pek çok rahatlama hareketi genelde nefes alıp verme temeline dayalıdır. Unutmayın ki doğru nefes alıp vermek sağlık açısından pek çok sorunu aşmanız için size yardımcı olacaktır.