SPOR SALONLARINDAN SİVRİLMEMEK İÇİN ALTIN KURALLAR!

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARINDAN SİVRİLMEMEK İÇİN ALTIN KURALLAR!

Her mekânın kendine özgü kuralları vardır. Bazıları yazılı kurallarla açık açık uyarırken bazı yerlerin yazılı olmayan ama herkes tarafından kabul görmüş toplumda ahlaki kabul edilen kuralları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de spor salonları için geçerlidir. Spor salonlarında yaptığınız hareketler ve giyiminizle sivrilmemek için 11 altın kuralı sizin için derledik.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir


1 - Spor aletlerini temiz bırakın.

Spor salonlarında çeşitli spor aletleriyle çalışıyorsunuz ve haliyle efor sarf ederken bir hayli terlediniz. O aletle işiniz bittiğinde aleti başkasının kullanacağını düşünün ve mutlaka havlunuzla temizleyin. Unutmayın ki size de kirli bir spor aleti bıraksalar sizde mutlu olmazdınız.

2 - Gereksiz meşgul etmeyin.

Her ne kadar spor salonuna ücret ödeyerek girsenizde ödediğiniz ücretle spor salonunu satın aldığınız kanısına kapılmayın. O spor aletlerinin herkesin kullanımına açık olduğunu unutmayın ve mümkün olduğunca 30 dakikadan fazla kullanmayıp kimsenin hakkını gasp etmeyin.

3 - Telefon kullanmayın.

Orada olmanızın amacı antrenman yapmaktır. Telefon ile konuşarak, mesajlaşarak ve internete girerek gereksiz yere vaktinizi öldürmeyin.

4 - Gürültü yapmayın.

Yüksek sesle konuşmak çevrenizdekileri rahatsız edecektir. Konuşurken rahatsızlık vermeyecek ses tonuyla çevrenizdekilerle ya da telefonunuzla konuşun.

5 - Selfie yapmayı abartmayın.

Selfie çılgınlığını spor salonuna taşıyabilirsiniz. Ancak abartılı selfie çevrenizdekileri fazlasıyla rahatsız edebilir.

6 - Bakışlarınız rahatsız edebilir.

Spor salonunda uzun süreli bakışlar kişileri rahatsız edecektir. Ayrıca kişilerin sizin için düşündükleri pek de hoş şeyler olmayabilir.

7 - Sınırları taşmayın.

Her ne kadar spor salonunda da olsanız salonun her tarafında spor yapılmayacağını unutmayın ve soyunma odası gibi yerlerde spor yapmayın.

8 - Tuhaf sesler çıkarmayın.

Güç gerektiren spor aletleriyle çalışırken istem dışı olarak homurdanma sesleri çıkabilir. Bu sesleri kontrol altına alarak çıkarmamaya çalışın ki bu sesler yakınınızdaki insanları dikkatini dağıtabilir.

9 - Eğitmen olmadığınızı unutmayın.

Spor aletlerini kullanmak ve egzersiz yapmak konusunda iyi bir bilgiye sahip olsanız da gerekmedikçe ve size sorulmadıkça bildiklerinizi başkalarıyla paylaşmayın.

10 - Giydiğiniz kıyafetlere dikkat edin.

Rahat olsun diye vücudunuza uymayan ve çirkin gösteren dar kıyafetler giyerek bütün dikkatleri üzerinize çekmeyin.

11 - Ağırlıkları yerine koyun.

Egzersiz yapmak için kullandığınız ağırlıkları işiniz bittiğinde yerine koyun. Başkalarının da onları kullanacağını unutmayın.