TERLEMEYİ ÖNLEYECEK ÖNEMLİ İPUÇLARI

blog yazısı ekle !

TERLEMEYİ ÖNLEYECEK ÖNEMLİ İPUÇLARI

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişinin en büyük sorunları arasında yer alan terleme sıkıntısı da gün yüzüne çıkmıştır maalesef. Terleme vücudun ısı, tuz, su dengesini sağlar ve bizden tamamen bağımsızdır. Enerji harcarken, sıcak bir ortama girildiğinde ya da heyecan ve korku gibi durumlarda yaşanan terleme olayını ortadan kaldırabilmek için deodorantların dışında da yapabileceğiniz yöntemler mevcuttur. Bunlardan bazıları şöyledir,

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir


- Özellikle yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetleri havanın durumuna göre seçmeniz, terlemenin meydana gelmesini önleyen en önemli etkenlerden biridir. Hava alan kıyafetler giyerek terleme olayını azaltabilir ve ya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak üretilen kıyafetler tercih etmeniz hem terlemenizi engelleyecek hem de vücudunuzu dışarının zararlı etkilerine karşı koruyacaktır.

- Terlemeyi ortadan kaldırmak amacı ile kullandığımız deodorantlar her ne kadar sizi rahatlatsa da aslında tam olarak terlemeyi önlediklerini söyleyemeyiz. Her ne kadar uzun süredir deodorant kullanımı var olsa da, eski zamanlarda terlemenin önüne geçebilmek için bazı kokulu bitkilerden faydalanılmaktaydı.

- Terlemenin heyecan, stres, korku gibi psikolojik olaylar neticesinde arttığı bir gerçek. Eğer böyle durumlar karşısında vücudunuzu kontrol etmeyi öğrenebilirseniz, terlemenin az da olsa önüne geçmiş olursunuz.

- Yoğun terleme sorunu yaşayanlar sosyal hayatlarında da bu durumun yarattığı olumsuzluklarla karşı karşıya kalırlar. Ancak, bunun vücudun normal bir döngüsü olduğu bilincine vararak sakin olmakta fayda vardır, aksi halde yaşadığınız stres bu durumun artmasına sebep olabilir. Yapacağınız rahatlatıcı hareketler de terlemenizin azalmasında sizlere yardımcı olacaktır. Bunun için yoga yapmak, bol bol oksijen almak oldukça faydalı olacaktır.

- Terlemeye etki eden bir diğer önemli etken ise beslenme alışkanlıklarıdır. Terleme durumu yenilen yiyeceklere göre farklılıklar gösterebilir. Aşırı baharatları yemekler tüketmek, güne kahve ile başlamak ve gün içerisinde de fazla tüketmek terlemenin daha yoğun yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için yediğiniz yiyeceklere biraz daha dikkat etmeniz ve terlemeyi arttıracak yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmanız size fayda sağlayacaktır.

Tüm bu önerilere rağmen aşırı terleme durumunuz devam ediyorsa eğer bir uzmana görünmenizde fayda vardır.