İzmir Havuzlar

Havuzlar İzmir Spor Merkezleri

HAVUZ

Yüzme; dünya üzerinde birçok milletin binlerce yıldır meşgul olduğu ve bundan dolayı da gerek geçim kaynakları olsun gerek savaş kültürü olsun gerek ise de eğlence amaçlı olsun birçok alanda kendini ön plana çıkarmıştır. Bu milletlerin başında nitekim Türk milleti gelmektedir. Çünkü ülkemizin coğrafi konumunun da büyük bir avantaj sağladığı yüzme konusu halen daha günümüzde popülaritesini korumaktadır. Kısaca yüzmenin de tanımını yapacak olursak; su yüzeyinde ve ya suyun içerisinde elleri, ayakları ve vücudu belirli şekillerde oynata...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Havuzlar İzmir Spor Merkezleri

HAVUZ

Yüzme; dünya üzerinde birçok milletin binlerce yıldır meşgul olduğu ve bundan dolayı da gerek geçim kaynakları olsun gerek savaş kültürü olsun gerek ise de eğlence amaçlı olsun birçok alanda kendini ön plana çıkarmıştır. Bu milletlerin başında nitekim Türk milleti gelmektedir. Çünkü ülkemizin coğrafi konumunun da büyük bir avantaj sağladığı yüzme konusu halen daha günümüzde popülaritesini korumaktadır. Kısaca yüzmenin de tanımını yapacak olursak; su yüzeyinde ve ya suyun içerisinde elleri, ayakları ve vücudu belirli şekillerde oynatarak hareket etmeye verilen isimdir.

Yüzme dünyada birçok millet için oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Denizler, göller, akarsular, göller, göletler, barajlar ve daha sayamadığımız birçok alanda yüzme yapılabilmektedir. Hatta yüzme spor aktiviteleri bile düzenlenmektedir. Fakat bazı bölgeler yüzme konusuna da elverişli durumda değildir. Bu nedenle havuz adı verilen yapay su pistlerinin kurulmasıyla herkese yüzme aktivitelerini yapabilme imkanı verilmektedir. Özellikle ülkemizin her ne kadar üç tarafı denizlerle çevrili olsa ve bunun yanı sıra birçok göle de sahip olsa orta ve doğu bölgelerimizde bu imkan çok daha kısıtlıdır. Ayrıca güvenlik te olmadığı için havuzlar insanların hizmetine girmiştir.

Havuzlar oldukça güvenli yerler olmasının yanı sıra yaz kış, gece ve gündüz istediğiniz zaman yüzme aktivitesini yapabileceğiniz mekanlardır. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere ülkemizin en büyük ve gelişmiş havuzların ve havuz sistemlerinin kurulduğu illerimizdir. Fakat bu havuz sistemlerin diğer illerimizde de yapılabilmesi için gerek özel girişim ile gerek ise de Gençlik Ve Spor bakanlığının desteğiyle yaygınlaştırılmaktadır.

Kapalı havuzlar ya da açık havuzlarda yüzme derslerinin verildiği yerler de bulunmaktadır. Bu sayede yüzme dersleri de alarak çok daha güvenli ve profesyonel bir yüzme aktivitesi gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz. Havuzlara belirli bir yaş gurunun altında ki kişiler ailelerinin gözetiminde gelebildiği gibi her yaştan ve her cinsten insanın gelebileceği mekanlardır. Özellikle bayanların en çok sıkıntı yaşamasının sebebi bayanlar için özel olarak ayrı derslerin ve ya yüzme saatlerinin bulunmamasıydı. Artık bayanlar için özel havuz günleri olduğu gibi bayanlara özel yüzme dersleri de alabilmektedirler.