İzmir Pilates-Yoga

Pilates-Yoga İzmir Spor Merkezleri

PİLATES – YOGA

İnsanlar gerek fiziksel olarak gerek ise de psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyaç duyarlar. Yıllar boyunca insanlar bunun bir çözümünü aramışlardır. Ve nihayetinde fiziksel rahatlamayı ve kas gelişimini sağlamak için pilatesi, psikolojik olarak rahatlamayı ve birçok düşünce yetisinin gelişmesini sağlamak içinde yogayı bulmuşlardır. Aslına bakılırsa bu ikili birbirlerinden farklı gibi görünseler de pek te öyle değildir. Birbirlerini tamamlayıcı özelliğe sahiptir. İki çalışmanın da birlikte spor merkezlerinde müşterilerin hi...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Pilates-Yoga İzmir Spor Merkezleri

PİLATES – YOGA

İnsanlar gerek fiziksel olarak gerek ise de psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyaç duyarlar. Yıllar boyunca insanlar bunun bir çözümünü aramışlardır. Ve nihayetinde fiziksel rahatlamayı ve kas gelişimini sağlamak için pilatesi, psikolojik olarak rahatlamayı ve birçok düşünce yetisinin gelişmesini sağlamak içinde yogayı bulmuşlardır. Aslına bakılırsa bu ikili birbirlerinden farklı gibi görünseler de pek te öyle değildir. Birbirlerini tamamlayıcı özelliğe sahiptir. İki çalışmanın da birlikte spor merkezlerinde müşterilerin hizmetine sunulması oldukça önemlidir. Çünkü spor merkezlerine gelen kişiler hem bedenen hem de ruhen rahatlama imkanı bulabilir. Şimdi pilates ve yoganın tanımını ve kişiye sağladığı yararlardan bahsederek yazımıza devam edelim.

PİLATES, aslına bakılırsa birçok amaç için kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarının başında kişilerin kaslarının gelişmesini sağlayıcı nitelikte olan fizik tedavi ve fizyoterapik diğer tedaviler için kullanılmaktadır. Pilates aslında yüzlerce yıldır yapılan çalışmalardır. Fakat artık teknolojinin gelişmesiyle ve yeni tekniklerin de keşfiyle yeni hareketler de eklenerek oldukça geniş çalışma hareketlerine sahip modern pilates ortaya çıkmıştır. Pilatesin günümüzde keşfedilmiş birçok yararı bulunmaktadır.

YARARLARI

  • Vücuttaki kasları geliştirir ve güçlendirir, bunun yanı sıra hareket kaybı olan kişilerin hareket alanının daha fazla olmasını sağlar. Ayrıca daha fazla güç kazanmanızı sağlar.
  • Esnek bir vücut yapısı oluşturur.
  • Pilates yapılmasıyla vücut birçok hormonun dengeli olarak salgılanmasını sağlar.
  • Kas, kemik ve eklemlerin daha da güçlenmesini sağlar.
YOGA ise hedef olarak kendisine dinginliği yani hoşgörü ve kaba kuvvete karşı olduğunu kabul eder. Öğrencilerini ise bu felsefelerini seanslar yoluyla bu şekilde aktarmayı tercih eder. Sessiz ve sakin bir ortamda yapılan yoga ile tüm fikirlerinizi ve düşüncelerini arındırarak daha rahat bir düşünme sistemine ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Tüm dünya da çok büyük etkilere sahip olan yoganın birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararlarından kısaca bahsedecek olursak;

YARARLARI

  • Zihindeki kötü ve şiddet içerikli düşüncelerin arındırılmasına yardımcı olur.
  • Hareketleri ile vücuda esneklik kazandırır.
  • Kontrollü nefes alıp vermenin gelişimine katkıda bulunur.
  • Kişiye kendisi ve düşünceleri ile yüzleşme imkanı sunar.
  • Fikirlerinize daha farklı pençeler katarak olaylara farklı yaklaşma imkanı sunar.
Kısacası pilates ve yoga birbirlerini tamamlamak üzere spor merkezlerinde müşterilerin hizmetlerine sunulmuş iki birbirinden değerli çalışmadır. Sizlerde spor merkezlerine kayıt yaptırarak pilates ve yoga derslerine katılabilirsiniz.