SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİLMEMİZ GEREKEN ALTIN KURALLAR

blog yazısı ekle !

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİLMEMİZ GEREKEN ALTIN KURALLAR

Sağlıklı bir yaşamımız olması için işe önce vücudumuzu tanıyarak başlamalıyız. Bunun için de vücudumuzu kilo ve boyumuzla orantılımı onu öğrenmekle işe başlayabiliriz. Normal sağlıklı bir bireyde kilosuyla boyu arasında doğru orantı vardır. Eğer ki bu oran birbiriyle çatışıyorsa sağlık ile problemimiz vardır ve bunu çözmenin yolu da sosyal yaşamımız içinde düzenli egzersizler yaparak sağlıklı bir dünyaya adım atmakla başlıyor.

White Sports

Balçova

White Sports - Balçova İzmir

İzmir'de Spor ve Sağlıklı Yaşamın Doğru Adresi

Yeni sezon öncesi ,eski sezon fiyatlarından yararlanmak için acele edin.

Uzman eğitmen kadromuz ile yaşam kalitenizi spor yaparak yükseltecek, spor yapmanın beden ve ruh sağlığınıza kazandırdığı önemi göreceksiniz.

ÜYELİK PAKETİMİZDEKİ AKTİVİTELER

*FİTNESS
*CARDİO
*AEOROBİK
*PİLATES
*YOGA
*GYMSTICK
*CRUNCH
*SPINNING
*TAE-BO
*STRECHING
*FITBOX
*YAKIN SAVUNMA
*SAUNA
*JAKUZİ
*MASAJ
*TREKING
*BİSİKLET TURU
*ATV-JEEP SAFARİ
*KAYA TIRMANIŞI
*PAİNTBALL
devamını oku...
Adres: Mithatpaşa Cd. No:1458/90 Balçova-İzmir

Shapes For Women Karşıyaka

Karşıyaka

Shapes For Women Karşıyaka

Shapes egzersiz sistemi, kendi itme-çekme kuvvetinizle çalışan, dairesel şekilde dizilen hidrolik alet ve platformlarda,hijyenik bir ortamda, hem üst hem de alt beden hedef alınarak basit,eğlenceli,hızlı ve güvenli bir şekilde sizi beden-ruh sağlığına kavuşturmayı amaçlıyor. Keyifli ve tempolu müziğin arasında gelen sinyaller size hareket sıranızı ve hareket etme zamanlarınızı hatırlatıyor. Sabah 09.00 akşam 21.00 saatleri arasında seans beklemeden, günün her saatinde spor yapma imkanı sağlayan sistemde egzersizler, bir kişi de olsa, on kişi de olsa antrenör gözetiminde ve eşliğinde yapılıyor.
Shapes For Women Karşıyaka, Karşıyaka Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Karşıyaka, Karşıyaka shapes, Shapes For Women Karşıyaka izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Shapes For Women Buca

Buca

Shapes For Women Buca

Amerika'nın Texas eyaletinde 1970'li yıllarda ilk olarak sağlık sektörüne hidrolik rehabilitasyon aletleri üretimiyle başlamıştır. Daha sonra bu alandaki tecrübe ve başarılarıyla fitness sektörüne yönelmiş ve geçen 30 yıl içerisinde sadece Amerika'da değil, İngiltere, Meksika, İrlanda, Kore, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan ve Nijerya gibi dünyanın birçok ülkesinde zincirler oluşturmuş ve şimdi de buna Türkiye halkasını eklemiştir.

Amerika'da 4 milyondan fazla kadının uyguladığı bu egzersiz sistemini siz Türk kadınlarının hedeflerine yardımcı olmak ve yaşamlarında pozitif bir değişim yaratmak amacıyla konusunda lider ve öncü olan bu güçlü zincire katılmıştır.

PİLATES SEVERLERE MÜJDE!..

SHAPES BUCA'da PİLATES KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ İÇİN LÜTFEN MERKEZİMİZİ ARAYINIZ..


Shapes For Women Buca, Buca Shapes For Women, izmir Shapes For Women, Shapes For Women izmir, shapes Buca, Buca shapes, Shapes For Women Buca izmir, shapes izmir, izmir shapes, Bayanlara Özel Spor Merkezi, Bayanlara Özel Spor Merkezi izmir


devamını oku...
Adres: Vali Rahmi Bey mah. 296 sokak No:9/A Buca-İzmir

Performans Spor Merkezi

Hatay

Performans Spor Merkezidevamını oku... Adres: 236 sokak No:5/a Hatay-Merkez-İzmir


Amacınız tam bir egzersiz programıysa elastik olmakla işe başlayın: Elastik olma hayatımızda bize birçok artılar sağlar. Yapacağımız egzersizlerde elastik olmanın önemi büyük. Öncelikle hangi egzersiz programını yaparsak yapalım ısınma hareketlerinle işe başlayın. Isınma hareketleri sizi olası sakatlanmalardan mümkün olduğunca korur. İşe önce kendinizi yormadan yavaş hareketlerle başlayın. Bunun için bir spor salonu seçebilirsiniz. Pilates yapın.

Egzersizlerden önce glukoz testi gerekli mi? Egzersize başlamadan önce yeterli düzeyde enerjiye sahip miyiz? İyi bir egzersiz için yeterli dengeli beslenmekte önemli. Her ne kadar enerji düzeyi yüksek sporlar yapmıyorsak da yeterli beslenmek önemli ve egzersizlerimize kalite katacaktır.

Sabahleyin açken spor yapmak; Sabahleyin açken spor yapmanın bize bilinenin aksine yarara yerine zararı vardır. Uzun süre yemek yememe vücudumuzdaki karbonhidrat değerini düşürür bunun sonucunda yeterli enerjiyi alamadığımız için yağ yağ yakımı başta hızlı olsa da sonra verilen hızlı kilo tekrardan hızlıca almamızı da sağlayacaktır.

Sağlıklı bir yaşam için egzersizi nasıl hayatımızın parçası yaparız; Sosyal yaşamımızda yaptığımız ve yapmamız gereken birçok sorumluluklar yerine getirilmesi gerekenler ve etkileşime girdiğimiz kişilere vakit ayırmamız gereklidir. Bunca koşturmacanın dışında ideal vücuda sahip olmak için spora vakit ayırmak pek kolay olamıyor. Bu onun için ilk yapmanız gereken önce kendinizi değerli bulmanız ve her gün kendiniz için muhakkaka vakit ayırmanız.

BUNUN İÇİNDE AZİM VE PROGRAM ŞART

Kendinize inanın hiç aksatmadan düzenli şekilde egzersizlerinizi yapın. Tabi bunu yaparken de sağlığınıza dikkat etmeniz düzenli ve sağlıklı beslenmeniz şart. Uykunuza dikkat edin. Gecede yatmadan önce yemeyi kesin. Sık aralıklarla sağlıklı yiyeceklerle beslenin. Kalori değeri yüksek yiyeceklerden uzak durun. Üç önemli beyazdan kaçının; un, tuz ve şeker. Egzersizlerinizi düzenli aralıklarla aksatmadan yapın.

Unutmayın sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Spor merkezi seçin kendinize. Koşu yapın. İzmir koşu parkı bunun için ideal İzmir'de oturanlar için. Hem pozitif bir yaşam için hem de sağlıklı olmak için bu altın kuralları uygulamanız şart. Kendimizi seviyorsak ve sağlığımıza değer veriyorsak bunları uygulamak zor olmasa gerek.